Polub nas na Facebooku

Organizator:

Partnerzy:

DZIAŁAJ

BĄDŹ

ŚWIADOMYM PRACODAWCĄ

Wspierając program „Rak Jelita Polska” ratujesz życie Polaków,

a sam program dostarcza Partnerom różnorodne wzajemne korzyści.

 

Wsparcie Firm i Instytucji

 

Istnieje wiele sposobów jak organizacje mogą pomóc w budowaniu świadomości raka jelita grubego w Polsce, zapewniając naszym programom informacyjne i edukacyjne wsparcie. Dlatego każda firma lub organizacja może zostać partnerem programu „Rak Jelita Polska”:

 

Partnerstwo i sponsorowanie imprez i programów

 

Pakiety partnerskie programu „Rak Jelita Polska” przygotowujemy w najróżniejszych kształtach i rozmiarach, które dostosowane są do celów biznesowych partnera.

 

Sponsorując imprezę charytatywną lub program możesz:

 

  • poprawić profil swojej firmy,
  • poprawić postrzeganie marki,
  • pomóc w osiągnięciu pożądanego rynku docelowego.

 

Niektóre z dostępnych możliwości sponsoringu obejmują:

 

  • wydarzenia krajowe, takie jak Tydzień Świadomości Raka Jelita,
  • publikacje i materiały źródłowe,
  • specjalne projekty badawcze,
  • edukacja, świadomość i wsparcie programów.

 

Aby dowiedzieć się więcej o sponsoringu wydarzenia lub programu prosimy o kontakt telefoniczny (+48 22) 401 22 16 lub e-mail kontakt@rakjelita.pl.

 

Marketing wiązany i wspólne promocje

 

Powiązanie marki lub produktu z kampanią społeczną, taką jak rak jelita grubego i program „Rak Jelita Polska”, może pomóc zwiększyć sprzedaż i budować lojalność klientów. Opracujemy program wyłącznie dla twojej firmy lub produktu, tak aby przyniósł największe możliwie korzyści.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat wspólnych promocji skontaktuj się z nami (+48 22) 401 22 16 lub e-mail kontakt@rakjelita.pl.

 

Barter i Darowizny rzeczowe

 

Istnieje wiele sposobów barterowych i niepieniężnych, którymi twoja organizacja może wspierać „Rak Jelita Polska” w tym:

  • wymiana barterowa,  taka jak bezpłatna, reklama i promocja konkretnej kampanii, programu lub bezpłatnego korzystania z danego produktu lub usługi,
  • wykwalifikowany wolontariat w przypadku gdy osoba z organizacji wolontariuszy na cele charytatywne wykonuje rolę, w której została ona specjalnie wyszkolona,
  • darowizna produktów i towarów dla imprez i kampanii,
  • inne możliwości wolontariatu pracowników.
  •  

Aby dowiedzieć się więcej o dostarczenie Darowizny rzeczowej prosimy o kontakt (+48 22) 401 22 16 lub e-mail kontakt@rakjelita.pl.

 

Darowizny firmy

 

Twoja organizacja może zrobić zwykłą jednorazową wpłatę lub wpłaty miesięczne na rzecz programu „Rak Jelita Polska”. Twoje wsparcie pomoże nam kontynuować naszą istotną pracę budowania świadomości, edukacji, wsparcia i badań.

 

Wesprzyj program „Rak Jelita Polska” teraz.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat Darowizn prosimy o kontakt (+48 22) 401 22 16 lub e-mail kontakt@rakjelita.pl.

 

Zintegrowane Partnerstwo Korporacyjne

 

Długotrwałe partnerstwa firmowe, które zawierają dwa lub więcej elementów są korzystne z kilku względów:

  • Pozwalają one pracownikom firmy zaangażować się w wartościowy cel w namacalny sposób i na podstawie długoterminowej współpracy.
  • Długoterminowe partnerstwo może budować i rozwijać się w czasie, staje się podmiotem realnego zaangażowania w ważną społeczną sprawę i zwiększa możliwości PR.
  • Organizacja jest zaangażowana na wielu poziomach, zapewniając różnorodne możliwości współpracy dla pracowników, zwiększenie ich morale i związanie z korporacją.
  •  

Aby dowiedzieć się więcej na temat partnerstwa Zintegrowanego prosimy o kontakt (+48 22) 401 22 16 lub e-mail kontakt@rakjelita.pl.

Wsparcie Indywidualne

 

Maratony i Wydarzenia sportowe

 

Wspieraj inicjatywę „Rak Jelita Polska” uczestnicząc w imprezie sportowej lub maratonie. Wzięcie udziału w imprezie lokalnej, ogólnopolskiej lub za granicą takiej jak: maraton, triatlon rekreacyjne zawody biegowe, pływanie, zawody rowerowe lub imprezy sportowe to nie tylko świetny sposób, aby zachować zdrowie i zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. To również doskonała okazję do zdobycia potrzebnych środków na propagowanie, świadomość, edukację i wsparcie programu „Rak Jelita Polska”.

 

Wspieranie programu „Rak Jelita Polska” w imprezie sportowej jest proste:

  1. Wybierz imprezę w której chcesz wziąć udział jako osobiste wyzwanie, w zespole z przyjaciółmi i rodziną lub w zespole z kolegami z pracy.
  2. Zarejestruj się na wydarzenie sportowe, które najbardziej Cię interesuje.
  3. Utwórz stronę pozyskiwania funduszy on-line.
  4. Rozpowszechnij i proś wszystkich których znasz, aby sponsorowali Ciebie.

 

Szukasz imprezy sportowej, aby wziąć udział? Sprawdź nasze Kalendarium wydarzeń.

 

Prosimy o kontakt (+48 22) 401 22 16 lub e-mail kontakt@rakjelita.pl o swoich planach imprez sportowych.

 

Women’s Run & More

 

Agencja ABK Grupa od kilkunastu lat prowadzi społeczny program aktywności ruchowej. Szczegóły na www.womensrun.pl. Bezpłatne treningi są prowadzone w różnych dzielnicach Warszawy.

 

Ty również możesz pomóc programowi „Rak Jelita Polska” w następujący sposób:

  1. Wybierz dyscyplinę która ciebie interesuje np. biegi, taniec, fitness, jazda na rowerze itp.
  2. Zorganizuj grupę w dowolnym miejscu Polski.
  3. Daj nam znać z jaką inicjatywą wychodzisz.
  4. Utwórz stronę pozyskiwania funduszy on-line.
  5. Rozpowszechnij i proś wszystkich (firmy, instytucje, osoby indywidualne) aby wsparli finansowo twoją inicjatywę.

 

Wpłaty będą przeznaczone na realizację twojej inicjatywy. Po zebraniu wystarczającej ilości funduszy, pomożemy ci wystartować

 

Kontaktuj się z nami (+48 22) 401 22 16 lub e-mail kontakt@rakjelita.pl.

 

SportujSię www.sportujsię.pl

 

Możesz być partnerem i częścią istniejącego od 1991 roku społecznego programu promocji aktywnego wypoczynku. Wspieraj inicjatywę „Rak Jelita Polska” organizując podobny program na szczeblu lokalnym.

 

Wybierz swoją ulubioną dyscyplinę sportową lub zadanie związane z tym programem. Daj nam znać co chciałbyś zorganizować na szczeblu lokalnym i dlaczego. My pomożemy ci w opracowaniu założeń i budżetu, bez względu na wielkość zawodów lub imprezy sportowej czy rekreacyjnej. To nie tylko świetny sposób, aby zachować zdrowie i zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, ale również doskonała okazja do zdobycia potrzebnych środków na propagowanie, świadomość, edukację i wsparcie programu „Rak Jelita Polska”.

 

Wspieranie programu „Rak Jelita Polska” w programie „SportujSię” jest proste:

  1. Wybierz działania które chcesz prowadzić jako osobiste wyzwanie, w zespole z przyjaciółmi i rodziną lub w zespole z kolegami z pracy.
  2. Daj nam znać co cię najbardziej interesuje.
  3. Pomożemy ci w opracowaniu strategii i budżetu.
  4. Utwórz stronę pozyskiwania funduszy on-line.
  5. Rozpowszechnij i proś wszystkich których znasz aby wspomagali finansowo twoje działania.

 

Kontakt  (+48 22) 401 22 16 lub e-mail kontakt@rakjelita.pl.

 

Dowiedz się więcej na temat raka jelita i pozyskiwania funduszy dla programu „Rak Jelita Polska”.

 

Sportowe rzeczy, t-shirty i inne towary związane z promocją świadomości raka jelita grubego

 

Biegowe podkoszulki i inne towary Rak Jelita Polska! Szczegóły na temat przedmiotów do zakupu można znaleźć na Sklep Online Rak Jelita Polska.

 

Wydarzenia sportowe utwórz swoją stronę pozyskiwania funduszy w Internecie

 

„Bohater Dnia Codziennego” lub strona internetowa „Mój Powód” jest łatwa do utworzenia z naszą pomocą. Będzie przeznaczona do pozyskiwania funduszy. Zaproś swoich znajomych i rodzinę do dokonania wpłaty online, na rzecz programu „Rak Jelita Polska”.

 

Każda strona do pozyskiwania funduszy ma swój niepowtarzalny link, który można uwzględnić w promocyjnych plakatach / ulotkach, wysłać e-mailem lub umieścić na portalach społecznościowych (Facebook, Twitter etc.), zapraszając wszystkich do wspierania. Każda darowizna w Internecie jest rejestrowana na twojej stronie pozyskiwania funduszy oraz w specjalnych komunikatach wsparcia od znajomych i rodziny.

Imprezy i Aktywności

 

Prześlij zdarzenie / Aktywność / Imprezę!

 

Program „Rak Jelita Polska” opiera się całkowicie na darowiznach, wsparciu i ciężkiej pracy wolontariuszy, entuzjastycznych promotorów na terenie całego kraju. Wsparcia finansowego oczekujemy głównie od firm i instytucji, którym zależy na budowaniu wizerunku jako firmy prospołecznej, która w zamian za określony budżet otrzymuje promocję oraz działania i kampanię PR.

 

Prosimy o wsparcie programu „Rak Jelita Polska”, aby pomóc ratować życie i poprawić zdrowie i samopoczucie osób żyjących z rakiem jelita grubego.

 

Więcej informacji na temat wszelkich zdarzeń lub działań, prosimy o kontakt kontakt@rakjelita.pl.

Ambasadorzy Programu

 

Prawdopodobnie największym problemem w walce z rakiem jelita grubego jest cisza. Dużo mówi się o zachorowaniu na raka, lecz świadomość zachorowania na raka jelita grubego, mimo że jest to taka powszechna choroba, jest bardzo niska zarówno pośród zwykłych obywateli jak i lekarzy pierwszego kontaktu.

 

W innych państwach, gdzie podobne programy jak „Rak Jelita Polska” istnieją od wielu lat, sytuacja jest bardzo podobna. Niewiele się o tym mówi, lecz programy społeczne i zaangażowanie ludzi oraz instytucji pomaga w budowaniu świadomości raka jelita grubego. Wszyscy bez wyjątku, którzy zostali zdiagnozowani tą chorobą, mówią „gdybym został poinformowany przez lekarza, znajomych, rodzinę lub poprzez informacje medialne o konieczności badań, zrobił bym to natychmiast”. Dlatego nasza misja budowania świadomości jest tak istotna.

 

Jeśli chcesz dołączyć do naszego grona i opowiedzieć historię swoją lub swojej rodziny, zapraszamy. Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną 48 22 401 22 16 lub mailowo kontakt@rakjelita.pl.

 

A jak to się robi w innych krajach?

 

Australia

 

Jedna  z najbardziej popularnych modelek w Australii, Lara Bingle, wyznacza sobie cel walki z drugim największym zabójcą raka Australii, jako ambasador programu Rak Jelita Australia.

 

Utrata ojca, Grahama, wskutek choroby raka jelita grubego, skłoniła Larę do zaangażowania się w ten społeczny program. Postanowiła zrobić co się da, aby podnieść świadomość na temat wczesnego wykrywania, co w dużej mierze zapobiega i pozwala leczyć tę chorobę.

 

U jej ojca, w wieku lat 54 zdiagnozowano zaawansowanego raka jelita grubego. "Tato może wciąż by dziś żył, gdyby jego rak został wykryty i leczony wcześniej." mówi Lara.

 

1 na 12 Australijczyków zachoruje na raka jelita grubego w swoim życiu. Jednak 90 procent przypadków raka jelita grubego jest uleczalnych, jeżeli są wykryte wcześnie. "Mam nadzieję, że moje doświadczenie i dzielenie się nim pozwoli ludziom dowiedzieć się, co mój tata przeszedł. I mam nadzieję, że ta wiedza pomoże uratować niejedno życie."

 

"Podczas gdy większość ludzi w moim wieku nie myśli o raku jelita grubego, ważne jest, żeby znać historię zdrowia swojej rodziny i rozmawiać z rodzicami o ich ryzyku zachorowania na raka jelita grubego, zwłaszcza jeśli osiągnęli już 50 lat."

 

"Mój ojciec był z zawodu ogrodnikiem. Prowadził aktywny, zdrowy styl życia, miał pasję w postaci surfingu, którym cieszył się prawie każdego dnia." Lara powiedziała, że będzie zawsze wspominać wycieczki surfingowe do Byron Bay, które odbywała z tatą w dzieciństwie.

 

Ojciec Lary nie miał wyraźnych objawów raka jelita grubego. W rzeczywistości żył z tą chorobą przez prawie dwa lata, nawet o tym nie wiedząc. "Podobnie jak większość mężczyzn, tata rzadko chodził do lekarza”.

 

„Moja matka była osobą, która przekonała go, aby umówił się na wizytę u lekarza, z powodu kaszlu." Kiedy zdiagnozowano nowotwór, ten rozprzestrzenił się już z jego jelita na wątrobę. Poddano go chirurgii i leczeniu. "Nawet w trakcie leczenia nie było zauważalne, że był chory."

 

"Po jego diagnozie, nauczyłam się żyć z dnia na dzień. Starałam się spędzać z nim tyle czasu, ile było tylko możliwe. Mój tata był kochany przez tak wielu ludzi, był bardzo pozytywną osobą, uwielbiał gdy ludzie się śmiali. Jego dobroć i troskliwość zawsze będą w naszych sercach."

 

"Wspieranie programu Rak Jelita Australia jest także bardzo osobistym sposobem uczczenia jego pamięci."

Sponsorzy i Partnerzy

 

Społeczny program świadomości raka jelita grubego może istnieć wyłącznie dzięki pomocy firm i instytucji. W pierwszej fazie programu jest on finansowany przez agencję komunikacji marketingowej ABK Grupa www.abkgrupa.pl i agencję marketingu sportowego ABK Sport www.abksport.pl.

 

Zapraszamy do współpracy!

 

 

Naszym partnerem merytorycznym jest Polski Klub Koloproktologii www.pkk.org.pl, skupiający najlepszych specjalistów w dziedzinie leczenia i operowania raka jelita grubego w Polsce.

Wspomaganie Społeczne

 

Każda duża i mała impreza, wydarzenie etc. jest dobre, aby upowszechniać świadomość raka jelita grubego i zbierać dotacje na ten cel.

 

Jeśli masz jakiś pomysł i chciał byś nas wspomóc w działaniach zapraszamy do współpracy.

Program profilaktyki dla firm

 

Jednym z najważniejszych elementów programu Rak Jelita Polska jest zaangażowanie Firm prywatnych oraz państwowych w zakresie zwiększania świadomości choroby i profilaktyki wśród swoich pracowników. Chcemy przekonać jak największą liczbę Firm do zbudowania wewnętrznych programów włączających obecne działania działów HR lub zbudować program promocji profilaktyki zdrowia wśród pracowników od podstaw.

 

Naszym celem jest stworzenie efektywnych aktywności

prowadzących do podjęcia działań profilaktycznych przez pracowników.

 

Program można podzielić na 2 obszary aktywności, które chcielibyśmy rozpatrywać jako całość długofalowego programu kierowanego do pracowników. Zakres działań jest uzależniony od możliwości, potrzeb oraz specyfiki Firmy i możemy dopasowywać oraz rozwijać poszczególne elementy w wymaganych kierunkach:

 

  1. działania ogólne (informacyjne) - dystrybucja wewnątrz Firmy plakatów oraz broszur wskazujących na problematykę, cykliczne mailingi wysyłane do kadr zarządczych i pracowników o aktualnych działaniach związanych z programem, przygotowanie materiałów do ewentualnych gazetek zakładowych itp. - program prowadzony przez min. 12 miesięcy, podzielony tematycznie i dopasowany do specyfiki Firmy;
  2. działania rozszerzone - opracowanie indywidualnego programu obejmującego m.in.:
    • zbudowanie podstrony programu dla Firmy z aktualnościami oraz najważniejszymi informacjami o programie i wydarzeniach,
    • cykl spotkań dla pracowników prowadzonych przez profesorów Polskiego Klubu Koloproktologii, Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii oraz lekarzy rodzinnych (np. zrzeszonych w Kolegium Lekarzy Rodzinnych, Porozumieniu Zielonogórskim),
    • "Brzoskwiniowy Miesiąc" - dystrybucja świeżych owoców brzoswkiń i moreli zakupionych dla Firmy; dystrybucja połączona z dodatkowymi działaniami informacyjnymi,
    • przygotowanie eventów dla pracowników w siedzibie Firmy z ekspozycją, darmowymi poradami specjalistów dietetyków, trenerów itp.

 

PAMIĘTAJMY: Problem raka jelita grubego dotyczy każdego z nas. Włączając się do akcji mamy szansę przekonać część pracowników do przeprowadzenia badań i tym samym być może ocalić komuś życie.

 

Jeśli choć jedna osoba dzięki nam wykryje chorobę we wczesnym stadium (z dużą szansą pełnego wyleczenia) będzie to ogromny sukces!!!

 

Propozycję chcemy rozwijać w kolejnych okresach także o inne problemy zdrowotne w ramach naszej współpracy z profesorami oraz lekarzami związanymi z Polskim Towarzystwem Urologicznym, Polskim Towarzystwem Gastroenterologii, Kolegium Lekarzy Rodzinnych, Porozumieniem Zielonogórskim.

 

Zachęcamy do współpracy przy tym jedynym w swoim rodzaju, unikalnym projekcie. Pozostajemy otwarci na różne formy współpracy z innymi podmiotami. Jeżeli chcielibyście Państwo dołączyć się do naszego programu, zapraszamy do kontaktu: kontakt@rakjelita.pl.

 

 

 

Danfoss Poland, Den Braven East, General Motors Manufacturing Poland, FCA Powertrain Poland,

Thule Group, Kompania Piwowarska oraz Eaton Automotive Systems Partnerami programu „Rak Jelita Polska”

 

 

 

Danfoss, duńska firma zlokalizowana w Grodzisku Mazowieckim, holenderska firma Den Braven, General Motors Manufacturing Poland, należący do spółki Opel/Vauxhall, będącej europejskim oddziałem koncernu General Motors, FCA Powertrain Poland, Grupa Fiat Chrysler Automobiles (FCA), Thule Group, Kompania  Piwowarska oraz Eaton Automotive Systems włączyli się w kampanię promowania świadomości raka jelita grubego, drugiego największego zabójcy rakowego w Polsce. Początkowy etap przewiduje dotarcie do załóg zakładów poprzez zamieszczenie materiałów informacyjnych w widocznych miejscach oraz komunikację bezpośrednią z wykorzystaniem wewnętrznej sieci Intranetu, w kolejnych przewidziane są rozszerzone działania komunikacyjne oraz spotkania z lekarzem.

 

Będziemy starali się w miarę na bieżąco ewaluować przebieg kampanii, między innymi poprzez monitoring liczby osób, które dzięki kampanii zdecydowały się na badania przesiewowe.

 

Gratulujemy zaangażowania oraz zadbania o zdrowie pracowników!

Rak Jelita Polska - sukces programu profilaktyki zdrowotnej

 

W dniach 16 i 24 maja 2017 roku w firmie Eaton Automotive Systems został przeprowadzony cykl wykładów oraz konsultacji medycznych. Spotkania, które prowadził dr n. med. Mieszko Opiłka, odbywały się w ramach programu Rak Jelita Polska.

 

W sumie w ciągu 2 dni miało miejsce pięć 30-minutowych wykładów, w których udział wzięli wszyscy pracownicy firmy Eaton. Po każdym z wykładów odbywały się indywidualne konsultacje z lekarzem. Sukcesem działań jest fakt, że na konsultacje zgłosiło się kilkadziesiąt osób, z czego kilkoro z nich podjęło decyzję o dalszych krokach w kierunku przeprowadzenie badań kolonoskopowych. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda się uniknąć rozwoju choroby, która wykryta na wczesnym etapie jest zazwyczaj całkowicie uleczalna.

 

Obecnie program jest realizowany m. in. w firmach Danfoss, General Motors, FCA Powertrain Poland, Kompania Piwowarska, Thule Group, Eaton Automotive Systems. W działaniach wykorzystane są różne kanały komunikacji, takie jak broszury i plakaty informacyjne, ulotki, cykliczne e-newslettery i inne, w tym dedykowane danej firmie. Celem programu jest uświadomienie pracowników w tematyce problematyki i przygotowanie załogi do spotkań oraz konsultacji zarówno z lekarzem specjalistą na terenie firmy, jak też z lekarzem pierwszego kontaktu.

 

Zapraszamy do współpracy i zbudowania wspólnie z nami wewnętrznego programu profilaktyki zdrowotnej w Państwa firmie. Zachęcamy również do przygotowania załogi do spotkań i konsultacji z lekarzem na terenie zakładu pracy.

 

     

 

     

 

           

Są już z nami:

Patronat honorowy:

Partnerzy:

Wspierają nas:

Patroni medialni:

Kontakt:

ABK Grupa, tel.: +48 22 401 22 16, e-mail: kontakt@rakjelita.pl

„Rak Jelita Polska”, strona www oraz podmiot prowadzący program nie są odpowiedzialne za jakiekolwiek medyczne usługi, zabiegi, diagnozy lub leczenie.

To lekarz lub lekarze prowadzący pacjenta są wyłącznie odpowiedzialni za przeprowadzenie i stosowanie usług oraz zabiegów medycznych.

Wyłączną wolą lekarza lub pacjenta jest skorzystać lub nie z informacji oferowanych w ramach „Rak Jelita Polska”.

 

Informacje zawarte na stronie „Rak Jelita Polska” mają stanowić podstawę do budowania świadomości choroby. Wszystkie materiały są wyłącznie informacyjne

i nie mają intencji ani zamiaru zastępowania usług medycznych specjalistów oraz nie mogą być jako takie traktowane.

 

 

ABK Grupa 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.abkgrupa.pl