Polub nas na Facebooku

Organizator:

Partnerzy:

DZIAŁAJ

BĄDŹ

AKTYWNY

Fakty na temat raka jelita grubego: badania przesiewowe mogą uratować życie

 

Rak jelita grubego jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów wśród mężczyzn i kobiet. Badania przesiewowe pozwalają lekarzom na interwencję, zanim nowotwór rozprzestrzeni się, co znacząco zwiększa szanse pacjenta na przeżycie. 90% pacjentów zdiagnozowanych we wczesnym stadium przeżyje 5 lat i dłużej. Jednak gdy nowotwór jest zdiagnozowany późno, tylko 13% ludzi przeżywa ten pięcioletni okres.

 

Badania przesiewowe uniemożliwiły doprowadzenie do późnego stadium raka jelita grubego setkom tysięcy pacjentów, tym samym uratowały życie wielu osób.

 

Zapytano lekarzy, jakie decyzje mogą uratować życie. Oto co mieli do powiedzenia.

 

Dr David Lotsoff

"Badania przesiewowe w kierunku raka jelita grubego ratują życie. Najważniejsze jest wiedzieć. Kiedy polipy są usuwane, nie mogą wyrosnąć w postać raka jelita grubego. W przypadku raka jelita grubego, jeżeli zostanie wykryty i rozpoznany na początku, to znacznie zwiększa się szansa na przeżycie w porównaniu do tego, kiedy jest wykrywany w zaawansowanym stadium."

 

Dr Jeff Bullock

"W ubiegłym roku sam wykonałem ponad 1000 kolonoskopii i znalazłem przedrakowe polipy u około 39% pacjentów mających badania przesiewowe w kierunku raka jelita grubego. To całkiem sporo ludzi, których znam i z którymi mogę nadal rozmawiać każdego dnia."

 

Dr Mark Reichelderfer

"Najważniejsza rzecz dotycząca badań przesiewowych w kierunku raka jelita grubego to fakt, że one działają! W przeciwieństwie do badań płuc, prostaty lub nawet piersi, gdzie wiek pacjentów ma znaczenie, to nie ma takich wątpliwości w odniesieniu do raka jelita grubego".

 

źródło: www.beseengetscreened.com

 

 

Są już z nami:

Patronat honorowy:

Partnerzy:

Wspierają nas:

Patroni medialni:

Kontakt:

ABK Grupa, tel.: +48 22 401 22 16, e-mail: kontakt@rakjelita.pl

„Rak Jelita Polska”, strona www oraz podmiot prowadzący program nie są odpowiedzialne za jakiekolwiek medyczne usługi, zabiegi, diagnozy lub leczenie.

To lekarz lub lekarze prowadzący pacjenta są wyłącznie odpowiedzialni za przeprowadzenie i stosowanie usług oraz zabiegów medycznych.

Wyłączną wolą lekarza lub pacjenta jest skorzystać lub nie z informacji oferowanych w ramach „Rak Jelita Polska”.

 

Informacje zawarte na stronie „Rak Jelita Polska” mają stanowić podstawę do budowania świadomości choroby. Wszystkie materiały są wyłącznie informacyjne

i nie mają intencji ani zamiaru zastępowania usług medycznych specjalistów oraz nie mogą być jako takie traktowane.

 

 

ABK Grupa 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.abkgrupa.pl